CSR

Na początku czerwca na Stadionie Energa W Gdańsku odbył się mecz Polscy Biznesmeni vs Norwescy Biznesmeni. Tego rodzaju sportowy pojedynek odbył się po raz pierwszy w historii.

W przygotowania do turnieju zaangażowali się wszyscy pracownicy Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej, bowiem chodziło nie tylko o sportowe zwycięstwo, ale także pomoc potrzebującym.

Drużynę Polską swoimi umiejętnościami wspierał Tomasz Sokołowski, grający na pozycji pomocnika, były zawodnik Reprezentacji Polski oraz Legii Warszawa. Na murawie pojawiły się dwie drużyny składające się z 20 zawodników każda. Sporą niespodzianką meczu okazał się udział Prezydenta Jacka Karnowskiego

Podczas bankietu, który odbył się po meczu, została zorganizowana zbiórka pieniędzy, z której dochód przeznaczono leczenie Aleksandry Groth. Łącznie zebrano ponad 4 tysiące złotych.

Stadion w tym dniu odwiedziło ponad 500 osób, które miały możliwość obejrzenia meczu i kibicowania z trybun za darmo.

– To wspaniały sposób na integrację i zabawę. Dodatkowo poprzez sport można przysłużyć się swojemu zdrowiu, a jednocześnie komuś pomóc. Świadomość tego, że gra przełoży się na wparcie finansowe dla potrzebujących, sprawiła, że zawodnicy byli dodatkowo zmotywowani – powiedział Marcin Bortkun, Prezes Polsko Norewskiej Izby Gospodarczej.