AKtualności

aktualności

06.04.2019

Zapraszamy na panel dyskusyjny „Polacy w Skandynawii. Jak osiągnąć sukces w biznesie?” oraz Business Brunch podczas Nordic Talking Festival!

W dniach 6.04.-7.04.2019 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbędzie się druga edycja Nordic Talking Festival, którego razem z członkami PNCC – Ekspertami Języka Norweskiego Trolltunga, autorką bloga „Pofikasz. O Szwecji po polsku” oraz Nadbałtyckim Centrum Kultury jesteśmy współorganizatorem.

Druga edycja festiwalu, który pierwszy raz odbył się w 2018 roku, będzie bogata nie tylko w spotkania z najpopularniejszymi blogerami piszącymi o życiu w krajach nordyckich i promujących skandynawską kulturę i styl życia, ale także w warsztaty językowe, wydarzenia kulturalne i kulinarne, a także biznesowe. To właśnie za organizację panelu dyskusyjnego i brunchu biznesowego odpowiedzialna jest Polsko-Norweska Izba Gospodarcza.

Pierwszego dnia festiwalu – 6.04.2019 r. o godz. 9.00 odbędzie się panel pt. „Polacy w Skandynawii. Jak osiągnąć sukces w biznesie?”. Przedsiębiorcy związani ze Skandynawią spotkają się z uczestnikami wydarzenia, by podzielić się swoimi doświadczeniami ze współpracy z partnerami z Krajów Północy, udzielą cennych porad i wskazówek dot. nawiązywania relacji biznesowych w Skandynawii, a także opowiedzą, jak stawiać pierwsze kroki na tamtejszych rynkach.

Moderatorem spotkania będzie Sebastian Magier – szef Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Sztokholmie, a jego gośćmi:

Dorota Morka – Dyrektor Zarządzająca na Polskę TTS Poland – firmy z branży morskiej o norweskim kapitale, HR Business Partner, finansistka, szkoleniowiec i szkolący się (posiada nieustanną chęć samorozwoju), organizatorka eventów, inicjatorka, doradca. Posługuje się językiem angielskim, szwedzkim i niemieckim.

 

Michał Urbankowski – w Unibep S.A. od 2014 roku, jako specjalista ds. rynku szwedzkiego, a od 2017 r. dyrektor sprzedaży rynku szwedzkiego. Posiada certyfikat Swedish Certified Public Bid Manager Certificate. Od zakończenia studiów, zajmował się handlem, promocją eksportu i rozwojem biznesu na rynkach zagranicznych, pracując kolejno m.in. w szwedzkim banku SEB, Departamencie Eksportu Impexmetal S.A, jako konsul ds. handlowych w Wydziałach Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatów Generalnych RP w Los Angeles i Nowym Jorku.

 

Marcin Bortkun – gdański przedsiębiorca, od 15 lat prowadzący działalność w Polsce i w Norwegii; Prezes Zarządu Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej – niezależnej organizacji non-profit zrzeszającej przedsiębiorców z Polski i z Norwegii i skupiającej się na rozszerzaniu współpracy, wymianie handlowej między firmami polskimi i norweskimi oraz promowanie kultury obydwu krajów.

Bartosz Gas – dyrektor Celestin Residence i prokurent spółki Sunshine Gdańsk Sp. z o.o.. Posiada doświadczenie i wiedzę zdobytą podczas 10-letnich podróży i pobytów w krajach Unii Europejskiej i nie tylko. Znajomość branży turystycznej i hotelarskiej pozwala mu rozsądnie i merytorycznie patrzeć na zaangażowanie zespołu pod kątem jego efektywnej pracy oraz pełnej motywacji i zaangażowania. Zarządzanie 4-gwiazdkowym hotelem pozwoliło mu zrozumieć, na czym polega motywacja, która winna być fundamentem każdego pracownika i zrozumienia przez niego samego podstawowych zasad konkurencyjności.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY, jednak konieczna jest rezerwacja miejsca tutaj: https://nordictalking-panelbiznesowy.evenea.pl/.

Po panelu dyskusyjnym zapraszamy na dalszą część spotkania, czyli networking przy brunchu serwowanym przez szefów kuchni Rada Miasta food&wine. Będzie to doskonała okazja, by w swobodnej atmosferze podyskutować na tematy poruszone podczas panelu, wymienić się doświadczeniami i wizytówkami, a także posilić się przed kolejnymi atrakcjami, jakie czekają na nas na festiwalu Nordic Talking, a tych z pewnością nie zabraknie.
Ilość miejsc ograniczona. Zakup biletów tutaj: https://nordictalking-brunch.evenea.pl/?source=evenea-directory.

Zapraszamy!

                                                                                     

Open your business way to Norway

Nasi partnerzy