AKtualności

aktualności

21.11.2017

Seminarium z cyklu „Mój biznes w Norwegii” cz. II „Aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej”

Zapraszamy Członków PNCC na drugą część cyklu seminarium „Mój biznes w Norwegii”, które odbędzie się w dniu 21.11.2017 r. o godz. 10.00 w Hotelu Almond w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 12. Tym razem uwagę poświęcimy aspektom prawnym prowadzenia działalności gospodarczej oraz zagadnieniom związanym z wejściem na tamtejszy rynek i zakładaniem firmy na terenie Norwegii.

W 2016 roku wartość towarów eksportowanych do Norwegii wynosiła 2,6 mld dolarów. Na norweskich ulicach i torowiskach nierzadko można spotkać autobusy i pociągi produkowane w Polsce. Wiele konstrukcji stalowych, czy statków lub ich części również powstaje w granicach naszego kraju i jest transportowana do Norwegii. Z pewnością nietrudno zgadnąć, dlaczego eksport w tamtym kierunku kwitnie, a polscy przedsiębiorcy są coraz bardziej zainteresowani działalnością biznesową w Kraju Nad Fiordami. Przyciąga ich przede wszystkim większa marża jednostkowa niż na innych rynkach europejskich, chęć nawiązania stabilnej współpracy, a także wizja „zdobycia” kolejnego zagranicznego rynku.

Nasuwają się jednak pytania: Jak wejść na rynek norweski? Jak pozyskać norweskiego partnera? Jak założyć firmę w Norwegii i jakie przepisy tam obowiązują?

Ze wszystkimi tymi zagadnieniami zapoznają Państwa prelegenci podczas seminarium:

DSC_1234    Marcin Bortkun

Gdański przedsiębiorca, od 15 lat prowadzący działalność w Polsce i w Norwegii; współzałożyciel i Prezes Zarządu Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej – niezależnej organizacji non-profit zrzeszającej przedsiębiorców z Polski i z Norwegii i skupiającej się na rozszerzaniu współpracy, wymianie handlowej między firmami polskimi i norweskimi oraz promowanie kultury obydwu krajów.

Magdalena_Polakowska1    Magdalena Polakowska

Team Manager/Proxy w Polish Connection Sp. z o.o. Oprócz kierowania kilkunasto-osobowym zespołem pracowników, zajmuje się szeroko pojętym zarządzaniem relacjami z obecnym i potencjalnym klientem biznesowym. Posiada szeroką wiedzę w dziedzinie przepisów norweskich, jak i polskich, doskonale orientuje się w praktykach biznesowych i różnicach kulturowych tych krajów, co czyni ją kompetentnym doradcą rynku B2B.

Barbara_Liwo    Cecylia Liwo

Konsultant i tłumacz w Polish Connection Sp. z o.o. Od wielu lat doradza firmom jak skutecznie rozpocząć i z powodzeniem prowadzić działalność na rynku norweskim. Doskonale włada językiem norweskim, co znacznie ułatwia jej poruszanie się w gąszczu norweskich przepisów prawno-podatkowych.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o przesłanie informacji na adres office@p-ncc.org

oraz o wypełnienie formularza rejestracyjnego tutaj: goo.gl/8jAXuF .

 

Zapraszamy!

LOGO  logo rigp-logo

 

 

Open your business way to Norway

Nasi partnerzy