AKtualności

aktualności

20.10.2017

Seminarium z cyklu „Mój biznes w Norwegii” cz.I „Aspekty kulturowe prowadzenia działalności gospodarczej”

Zapraszamy Członków Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej na pierwszą część seminarium z cyklu „Mój biznes w Norwegii” poświęconą kulturowym aspektom prowadzenia działalności gospodarczej. Seminarium odbędzie się w dniu 20.10.2017 r. o godz. 10.00 w Hotelu Almond przy ul. Toruńskiej 12 w Gdańsku.

Różnice w kulturowości i obyczajowości między Polakami a Norwegami są widoczne dla każdego, kto choć raz miał kontakt z mieszkańcami Kraju Fiordów – niezależnie, czy był to kontakt na gruncie prywatnym czy zawodowym. Różnimy się tradycjami, sposobem bycia i patrzenia na świat, a także – co nie dziwi – zwyczajami panującymi w sferze biznesu. Udział w seminarium, które PNCC współorganizuje z Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza dostarczy uczestnikom informacji, które z pewnością znajdą swoje zastosowanie podczas poruszania się po polsko-norweskiej płaszczyźnie biznesowej.

Czym charakteryzuje się rynek norweski? Jak rozpocząć współpracę z norweskim partnerem? Co powinniśmy wiedzieć, a czego unikać w kontaktach biznesowych z Norwegami?  Na te oraz inne pytania odpowiedzą prelegenci podczas seminarium, a wśród nich:

DSC_1234    Marcin Bortkun

Gdański przedsiębiorca, od 15 lat prowadzący działalność w Polsce i w Norwegii; współzałożyciel i Prezes Zarządu Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej – niezależnej organizacji non-profit zrzeszającej przedsiębiorców z Polski i z Norwegii i skupiającej się na rozszerzaniu współpracy, wymianie handlowej między firmami polskimi i norweskimi oraz promowanie kultury obydwu krajów.

 Magda Szczepańska 600x400    Magdalena Szczepańska

Od pięciu lat mieszkała w Oslo, studiowała, pracowała oraz poznawała realia życia w społeczeństwie norweskim. Po powrocie do Polski, założyła szkołę języka norweskiego Trolltunga, w której wraz ze swoimi współpracownikami pomaga Polakom efektywnie komunikować się z Norwegami zarówno na poziomie językowym jak i kulturowym.

 Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie informacji na adres: office@p-ncc.org oraz o wypełnienie formularza tutaj: bit.ly/2g9XzNs.

Zapraszamy!

Logotyp przeźroczysty         logo  rigp-logo

 

Open your business way to Norway

Nasi partnerzy