AKtualności

aktualności

20.10.2016

Innowacyjny projekt Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej wspólnie z Besok Polen i Gdańsk with Us.

Jak sygnalizowaliśmy wcześniej w wywiadzie, który poświęcony był turystyce medycznej to właśnie w Gdańsku z największą siłą uderza fala polsko-skandynawskiej współpracy. Zainteresowanie Skandynawów naszym krajem wynika nie tylko z niskich kosztów usług, ale również bliskości geograficznej. Według danych Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, na przestrzeni czterech lat liczba przyjazdów gości z zagranicy zwiększyła się aż czterokrotnie. Szczególny wpływ ma na to rozbudowana siatka transportowa. Obecnie Gdańsk powiązany jest blisko 50 bezpośrednimi połączeniami zagranicznym. Szacuje się, że do naszego regionu przyjedzie 8,5 mln turystów..

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, Polsko-Norweska Izba Gospodarcza wraz ze specjalnie wybranymi gośćmi z branży medycznej, hotelarskiej/wellness i spa, dyskutowała na temat nowego projektu, którego efektem będzie portal zawierający specjalnie przygotowane pakiety dla turystów ze Skandynawii (od pobytu w hotelu po organizację czasu wolnego i inne potrzeby nawet najbardziej wymagających gości)

Koordynatorem projektu z ramienia PNCC, został Wojciech Godek, właściciel Room Of Plenty – prywatnego muzeum o nietypowej formule; to autentyczne mieszkanie podróżnika Ludwiga Plentego, a zarazem jeden z najciekawszych w Polsce pokoi ucieczek, tzw. escape rooms. Wsparcie przy projekcie zapewniły Agnieszka Stróżyk i Aleksandra Krywuć, które od lat zajmują się organizowaniem turystyki dla Norwegów w Gdańsku. Obie panie są absolwentkami skandynawistyki, obie studiowały filologię norweską. Kilkanaście lat temu utworzyły norwesko- i anglojęzyczną stronę internetową o Gdańsku (“Gdansk With Us”) i tak rozpoczęła się ich współpraca. Swoją wieloletnią wiedzą w dziedzinie marketingu

W projekt zaangażowali się również założyciele bloga Besok Polen, który jest jednym z ważniejszych kanałów bezpośredniego dotarcia do klienta norweskiego. Blog to ponad 28 tyś sesji oraz 21 tyś użytkowników miesięcznie. Projekt jest w tej chwili w fazie przygotowawczej i miło nam będzie informować Państwa o dalszych postępach. Zachęcamy firmy z Gdańska do dołączenia do projektu.

Szczególnie mocno liczymy na współpracę ze sklepami oraz butikami, oferującymi unikatową odzież, torebki i akcesoria oraz wyposażenie dla domu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

\

Open your business way to Norway

Nasi partnerzy