AKtualności

aktualności

15.12.2016

Z firmami polskimi o norweskich podatkach i prawie pracy

Praca i podatki – to sprawy, które żywo interesują polskich przedsiębiorców działających w Norwegii. Można się było o tym przekonać podczas organizowanej przez Polsko-Norweską Izbę Gospodarczą konferencji „Najnowsze zmiany w prawie podatkowym i prawie pracy w Norwegii”.

Do siedziby Pracodawców Pomorza (al. Zwycięstwa 24 w Gdańsku) 15 grudnia przybyło ponad dwudziestu reprezentantów firm zainteresowanych norweskim rynkiem. Przygotowane przez naszych ekspertów prezentacje były  idealnym punktem wyjścia do dyskusji na temat prawnych uwarunkowań działań biznesowych w Norwegii.

Z wyjątkowym zainteresowaniem spotkał się wykład „Kluczowe zmiany w norweskim prawie pracy po 2016 roku” mecenasa Sebastiana Garsteckiego z kancelarii Advokatfirma  Garstecki & Torgersen AS. O zasady rejestracji godzin pracy oraz wyliczania nadgodzin pytali głównie przedstawiciele firm zajmujących się zatrudnianiem polskich pracowników na rynku norweskim, takie jak A.B. Budpol AS czy Fennix Accomodation.

Inne tematy, mocno nakręcające dyskusję, przedstawili:  mecenas Krzysztof Skrobański z Kancelarii Cognitor – „Zasady obliczania czasu pracy w Norwegii”, dr Tomasz Gulla z Kancelarii Adwokackiej Tomasz Gulla –  „Urlopy pracownicze w Norwegii” oraz Magdalena Polakowska z firmy Polish Connection – „Polsko–norweskie kontakty biznesowe i zmiany w opodatkowaniu VAT”.

Za pomoc w przeprowadzeniu konferencji dziękujemy prelegentom, firmom Polish Connection oraz Moja Norwegia. Następne spotkanie poświęcone podobnej problematyce odbędzie się prawdopodobnie w 2017 roku w Oslo (chęć zorganizowania zgłosiła norweska kancelaria Codex). Zainteresowanych prosimy o kontakt: office@p-ncc.org

 

img_5945

Open your business way to Norway

Nasi partnerzy